büyük beden kına gecesi abiye modelleri

buyuk-beden-abiye-elbise-modelleriBüyük beden olan gelin adaylarının işi zayıf gelin adaylarına göre biraz daha zordur her zaman. Çünkü kamufle edilmesi gereken bir çok yer vardır. Ve seçiminde özellikle bu durum göz önüne alınmalıdır. Kına gecelerinde genel olarak tercih edilen kırmızı renk büyük beden abiyeler içinde tercih edilebilir. Ancak kilo fazlalıklarının vücuda dağılımına göre belli bölgelerde kamuflaj yapılmalıdır. Eğer fazlalıklarınız bel kısmınızda ise beli vücuda tam oturan korseli yada drapeli modeller belinizde ki fazlalıkları kapatır. Fazlalıklarınız basen kısmında ise hafif kabarık bacaklarınıza yapışmayan bir modelle kamuflaj sağlayabilirsiniz. Göğüs bölgeniz normalden fazla ise göğüs dekoltesi olmayan elbiselerle yada drape ile yapılan göğüs kamuflajlı elbiseler size uygun olacaktır. Saçlarınızın yüz şeklinize uygun olması da kilolu görünmemenizi sağlar. Eğer yüzünüz yuvarlak ve etli ise çok kabarık topuzlardan ve kıvırcık kabarık modellerden uzak durmanızı öneririz. Altta duran sade bir topuz ile yüzünüzü olduğundan küçük gösterebilirsiniz. Renk tercihlerinde kırmızı ve koyu tonlar sizin için uygun olacaktır.

Etiketler: ,


kına gecesi için abiye modelleri

kınaÖzellikle ülkemizde düğünden önce yapılan geleneksel ve bir o kadar da hüzünlü bir törendir kına töreni. Bu nostaljik ve geleneksel gecenin ananevi bir durum olması dışında gelin için ayrı bir önem taşır. Bu sebeple kıyafet seçimi de son derece önemlidir. Kına gecesi için gelinlerin en çok tercih ettiği renk kırmızıdır. Ayrıca kına yakımı sırasında giymek içinde kırmızı renk ağırlıklı kaftan yada şalvarlar oldukça çok tercih edilen giysilerdir. Bu özel gece için genelde çok seksi olmayan dekoltesi orantılı uzun modeller tercih edilir. Saç ve makyajlar da ise abartılı topuzlar ve oyu makyajlar kullanılır. Genelde erkeklerin katılmadığı törenlerde gelin adayı ve yakınları gönüllerince eğlenir bu sebeple giyilecek rahat hareket edilebilecek türden seçilir. Ayakkabılar da genelde rahatlık ön plandadır. Düğününde şiş ve ağrıyan ayaklarla dans etmek istemeyen gelinler özellikle topuklu da olsa ayaklarının içinde rahat olduğu ayakkabıları seçmelidirler. Düğün öncesi düzenlenen kına gecesinde gönlünüzce eğlenmek ve düğüne yorgun katılmamak adına bu ayrıntıları dikkate almanızı öneririz.

Etiketler: , ,


büyük beden abiye modelleri

büyük beden abiye modelleri

42 beden üzerinde olan kişiler için her türlü kıyafeti bulmak zordur ancak en zoru büyük beden bulmaktır.

Son yıllarda büyük beden üreten firmaların açılması bu sıkıntıyı bir nebze olsun çözmüşse de yine de standart bedene uyan kıyafetlerin üreticileri çok daha fazladır. Büyük beden abiyeler seçilirken elbette ki birçok noktaya dikkat etmek gerekmektedir. Özellikle vücutta ki fazlalıkları kamufle etmeyi amaçlayan büyük beden abiyelerin seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk şey renk tercihidir. Bedeni daha ince gösterecek renklerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Siyah lacivert gibi koyu renkler en ideal tercihlerindendir. Bunun dışında açık renkler sizi olduğunuzdan iri gösterebileceğinden tercih etmenizi tavsiye etmiyorum. Diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise elbise üzerinde çok fazla işleme olmaması. Bu göz yoran durum aynı zamanda kilolarınızı gizlemenizi önleyecektir. Fazla kabarık olmayan bel kısmı drapelerle kamufle edilen kısa kollu yada uzun kollu abiyeler kilolu bayanlar için ideal abiye modellerindendir. Saçların asla kabarık olmaması gerekir. Böylece bütünlük sağlanır ve hoş görünürsünüz.

Etiketler:


kişiye özel abiye modelleri

kişiye özel abiye modelleri

Kişilerin beğeni ve tercihleri farklılık gösteren olgulardır. Zevkler ve renkler tartışılmaz sözünden yola çıkarak diyebiliriz ki bir kişinin beğendiği abiyeyi ya da  kıyafeti diğer bir kişi çok rüküş ve sıradan bulabilir.

Özellikle kişiye özel modelleri ilgi çektiği son yıllarda kişiler beğeni ve isteklerini ilettikleri modacıların hazırladığı eşi benzeri olmayan abiyeler giymeyi ister oldular. Hal böyle olunca hem görülmemiş bir modelle şık ve özel olduklarını hissediyorlar hem de dikkat çekiyorlar. Kişiye özel modelleri diğer abiye modellerine göre elbette ki daha pahalı ve daha çok uğraşılması gereken abiyelerden.

Ama yine de tek olmak ve özel olmak isteyen bayanların ilk tercihleri arasında yer alıyor. Kıyafeti taşıyacak kişinin tüm isteklerinin ve beğenilerinini modacı gözüyle kıyafete aktarılması ortaya çoğu zaman mükemmel abiyeler çıkarıyor. A dan z ye tüm detayların incelendiği bu abiyeler bir tek siz de olduğundan o en özel gecelerden birinde kötü bir sürprizle karşılaşma riskinizde olmuyor doğal olarak. Eğer siz de en özelini ve görülmemişi giymek istiyorsanız kişiye özel abiye modeller tam size göre.

Etiketler: ,