Gamze Saraçoğlu’ndan Kubrick’e Övgü IFW’de

modafili.com a’ hoşgeldiniz. Gamze Saraçoğlu’ndan Kubrick’e Övgü IFW’de konusunu okuyorsunuz. Gamze Saraçoğlu’ndan Kubrick’e Övgü IFW’de ve bunun gibi bir çok kategoride yazılarımız bulunmaktadır.

gamze saracoglu

Gamze Saracoğlu’nun koleksiyonu efsane yönetmen Stanley Kubrick’e ve Kubrick sinemasına övgü niteliği taşıyor. Saracoğlu 2012 İlkbahar Yaz koleksiyonunda Kubrick’in unutulmaz filmlerinden “Space Odyssey” serisinden ilham alıyor.

Futuristik çizgileri elişçiliği ayrıntı’larıyla yorumlayan Gamze Saraçoğlu, filmdeki mekanik hissini, boyut geçişlerini ve foto grafik anlatımları koleksiyonuna doku ve form siluetler ile taşıyor. Renklerde kullandığı ekru, kırmızı, lacivert ve sarı varoluştan evrene kadar pek çok kavramı simgeliyor..

Özel bir yöntem:Hasır tekniği
Koleksiyonlarında özellikli el işçiliğiyle fark yaratan Gamze Saraçoğlu, Kubrick’e Övgü koleksiyonunda ise yine özel bir teknik olan hasır tekniğini ayrıntı’lara taşıyor. Koleksiyonda, teknolojik formlara sokulan özel tasarım ipek, şifon ve ketenlere, mekanik hissi vermesine rağmen tamamen el işçiliğiyle yaratılan hasır ayrıntı’lar, biyeler ve drapeler eşlik ediyor. Fazlasıyla kullanılan deri işçiliği ile formlara farklı dokular kazandırılan bu koleksiyon, farklı bir Gamze Saraçoğlu kadınını podyuma taşıyacak. Bu koleksiyonda ilk kez abiye parçalarının da farklı yorumlarını göreceğiz.

Ayakkabılar özel üretim
Boyner’in ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek defilenin ayakkabıları İnci tarafından özel olarak üretildi. Limango’nun co-sponsor olduğu defilenin stylingi Hakan Öztürk tarafından, saç tasarımı City’s MOS, makyaj tasarım ve uygulamaları ise MAC sponsorluğunda gerçekleştiriliyor.

Gamze Saraçoğlu’ndan Kubrick’e Övgü IFW’de ile alakalı’ paylaşımlarımızdan memnun kaldığınızı arzu ederiz’. Gamze Saraçoğlu’ndan Kubrick’e Övgü IFW’de konusuna benzeyen diğer konuları aşağıda listedelik. Mutluluklar dileriz.

Yorumda Bulunabilirsiniz